Zaćmobus w Miasteczku Zdrowia 2021

Po przerwie spowodowanej pandemią Zaćmobus znów wyruszył drogę. Wyjeżdżając z Weiss Klinik w Chorzowie zatrzymał się 8 lipca w Miasteczku Zdrowia we Wrocławiu, gdzie mieszkańcy miasta i okolic mogli bezpłatnie przebadać swoje oczy.


To dopiero początek dłuższej trasy, podczas której mobilne centrum diagnostyki wzroku z Chorzowa, podjęło się profilaktycznych badań i konsultacji medycznych, przeprowadzanych nieodpłatnie w ramach Miasteczka Zdrowia 2021.

Celem tej akcji, obejmującej sześć miast, jest promocja zdrowego stylu życia. Badania przeprowadzane w Miasteczku Zdrowia adresowane są przede wszystkim do osób powyżej 40 lat. A specjaliści Zaćmobusu we współpracy z firmą ALCON – liderem w produkcji wyrobów medycznych dla okulistyki, koncentrują się na badaniach wzroku. Pozwoli to również na diagnozę wielu bardzo poważnych chorób oczu, w tym np. zaćmy, która może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Zaćmobus wspólnie z firmą ALCON, wpisując się program Miasteczka Zdrowia 2021, odwiedzi kolejnych pięć miast:

➡ 22 lipca – Kalisz,
➡ 5 sierpnia – Toruń,
➡ 19 sierpnia – Radom,
➡ 2 września – Gdańsk i
➡ 17 września – Rybnik.

Jeśli dotychczas nie badałeś swojego wzroku, koniecznie wybierz się do Miasteczka Zdrowia w swoim lub sąsiednim mieście.