Bez zaćmy i bez okularów

Nowoczesna chirurgia oka umożliwia usunięcie zaćmy i uzyskanie widzenia bez okularów. A wszystko to dzięki innowacyjnym soczewkom multifokalnym Lentis MPlus, które pozwalają uzyskać doskonałą jakość widzenia do bliży i dali – i to bez okularów!


Trwająca około 15 minut operacja zaćmy polega na usunięcie zmętniałej soczewki oka i wszczepieniu w jej miejsce sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Standardowe soczewki jednoogniskowe, wymagają dodatkowej korekcji okularowej do dali lub bliży. Ale są również wieloogniskowe soczewki Lentis MPlus, które pozwalają wytworzyć ostry obraz dalekich i bliskich przedmiotów – bez pomocy okularów!

Działanie tych soczewek jest bardzo podobne do szkieł progresywnych stosowanych w okularowej korekcji wad wzroku. Unikalna konstrukcja soczewek wykorzystuje więc zdolności naszego mózgu do tzw. neuroadaptacji, zapewniając doskonałą jakość widzenia i naturalną wrażliwość na kontrast zarówno u pacjentów z krótkowzrocznością i dalekowzrocznością, jak i z astygmatyzmem – tłumaczy dr n. med. Wojciech Myga, specjalista chorób oczu z Weiss Klinik.